Drevo ako stavebný materiál

stavba_z_dreva.jpg

Drevo je ľahký stavebný materiál a svojou hmotnosťou nezaťažuje našu zem. Je to čistý prírodný produkt a preto je blízky naším srdciam. Na rozdiel od umelých materiálov drevo „dýcha“ a to znamená, že umožňuje vzduchu prechádzať v oboch smeroch a tým zabezpečuje aj jeho neustálu a čerstvú obnovu vo vnútri dreveného zrubového domu HONKA.

Povrchová teplota dreva a drevených materiálov vo vnútri zrubovej stavby HONKA korešponduje s izbovou teplotou vzduchu a preto je príjemná.

Zrubové steny v drevených stavbách  HONKA regulujú vlhkosť tým, že ju buď absorbujú alebo naopak  uvoľňujú podľa vonkajších podmienok.

Z hľadiska elektrostatických vlastností sa drevo nenabíja statickou elektrinou a tak sa nevíri prach v miestnostiach.
Bývanie v domoch z masívneho dreva sa právom označuje za zdravý život.  To ocenia hlavne ľudia trpiaci alergiami.

interier_z_dreva.jpg

Na výrobu dreveného zrubového domu HONKA sa používa len vopred vysušené a kvalitne opracované borovicové drevo,  a to v tvare guľatiny alebo lepeného hranola.

Polárna fínska borovica je to pravé drevo, ktoré je základnou surovinou pri výrobe drevených zrubových domov  HONKA. Extrémne klimatické podmienky vo Fínsku nútia borovice rásť veľmi pomaly a s nízkou vlhkostnou rovnováhou. Z toho dôvodu má ich drevo veľmi tesné letokruhy, ktoré ho robia odolným a stabilným.

V porovnaní s borovicami z južných oblastí má severská borovica lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.


Špeciálny profil trámov z guľatiny alebo z lepených hranolov zaručuje presné a tesné lícovanie. To zabezpečuje, aby tepelná energia zostala vo vnútri zrubového domu.

Pri takomto tesnom lícovaní jednotlivých trámov je zaručené, že dokonca aj po mnohých desaťročiach sú steny tesné tak, ako boli v prvý deň.

FINDOM-SK, s.r.o.
Výhradný zástupca pre Slovensko
Sídlo:
Dostojevského 4532/41
058 01 Poprad
Kancelária:
Apollo Business Center
821 09 Bratislava 2
Kontakt:
+421-908 981 962
findom@honka.sk